Přehled hodnocených přijímačů >> Kaon KSC SA276IRKaon KSC-SA276IR - NÁŠ NÁZOR

 

Kaon KSC SA 276 IR čelníKaon media, značkový výrobce satelitní techniky, přišel na trh s HD satelitním přijímačem Kaon KSC-SA276IR. Tento přijímač se svými vlastnostmi i vybaveností řadí mezi vyšší třídu satelitních přijímačů s certifikací Skylink ready. Do této třídy ho řadíme hlavně díky kvalitně graficky zpracovanému menu, velmi dobrému obrazovému výstupu i díky širokým možnostem propojení se zobrazovacími zařízeními.

Rozměry přijímače, které činí 251 x 215 x 48 mm potěší uživatele, kteří nemají rádi příliš rozměrné přijímače. Kaon KSC-SA276IR se od většiny přijímačů liší především externím napájecím zdrojem 230/12V. Přijímač je tedy možné použít i v obytných vozech a karavanech. Navíc se díky oddělenému napájení přijímač tolik nepřehřívá.

Dílenské zpracování přijímače vypadá velmi dobře, přední panel drží na těle přijímače pevně a hrany těla přijímače dobře lícují s předním panelem. Dvířka na předním panelu kladou dostatečný odpor při otevírání i zavírání. Výrobce si dal záležet i na příjemně zpracovaném designu přijímače.

Přední panel je v levé části osazen čtyřmístným numerickým displejem červené barvy, který umí zobrazit číslo zvolené stanice, zkratky menu a v režimu StandBy aktuální čas. Kromě displeje je zde i tlačítko pro vypnutí do režimu spánku a kontrolka signalizující zapnutou funkci pro nahrávání. Celému panelu vévodí kruhový ovladač umístěný na střed panelu a funkční tlačítka sloužící pro pohyb v menu. Na pravé straně jsou umístěna dvířka, pod kterými se ukrývá jedna originální čtečka Irdeto, ve které lze použít karty Skylink Irdeto, Skylink ICE, CS Link Irdeto, T-mobile a FreeSAT by UPC direct typu ICE.

Kromě čtečky Irdeto je k dispozici jeden volný CI slot, takže můžete bez obav využít i dvou dekódovacích karet současně. Pod dvířky také nalezneme USB 2.0 konektor pro připojení externího HDD nebo Flashdisku. Celý design dobře podtrhuje stříbrná lišta vedoucí po horní straně čelního panelu a po bočních stranách.

Kaon KSC 276 IR zadníZadní panel přijímače Kaon KSC SA 276 IR je vybaven nadstandardním množstvím výstupních konektorů. Nalezneme zde dvojici scart konektorů a po jednom z výstupů HDMI, kompozitním i komponentním, optickém audio výstupu, seriovém výstupu RS232 a 12V vstupu pro napájecí adaptér do auta nebo karavanu.

Při první instalaci Vás přivítá jednoduchý průvodce, který Vás intuitivně v šesti krocích navede k snadnému nastavení a naladění přijímače. Při ladění přijímač nabídne tři typy ladění snadné ladění Skylink, kdy přijímač naladí dostupné programy z družic Astra 23,5°E a Astra 19,2°E, plné manuální vyhledávání a zavedení původní databáze programů, kde jsou uloženy přednastavené programy z družice Astra 23,5°E.

Kaon 276 IR ovládáníPo naladění Vás jistě potěší velice kvalitně zpracované menu, které je jednoduché a má precizně zpracovanou grafiku. Také orientace v menu je velice logická a intuitivní, položky menu jsou rozděleny do sedmi základních částí.

Kaon KSC-SA276 stejně jako i jiné modely od tohoto výrobce má trošičku odlišně řešené uspořádání programů. Jakmile ovšem přijdete na logiku tohoto třídění, jistě se Vám ihned zalíbí. Kaon umí rychle přesouvat vícero programů do oblíbených skupin a nemusí se posouvat jednotlivě, stejně tak funguje i číselné uspořádání seznamu programů.

Kaon KSC-SA276IR je vybaven funkcí PVR a umožní pořízení záznamu oblíbených pořadů na externí USB disk. Nahrávat lze pouze sledovaný kanál, při nahrávání přijímač neumožní přepnutí ani na jiný kanál vysílaný ze stejného transpondéru. Pro záznam lze připojit Flashdisk, 2,5“ externí HDD bez napájení nebo 3,5“ HDD s vlastním napájením. Záznamy jsou ukládány v dekódovaném tvaru a lze je přehrát i bez dekódovací karty, nahrávku však není možné přehrát v jiném přijímači ani v běžném PC. Mimo nahrávek slouží USB také pro prohlížení obrázků JPG, jiné soubory nejsou podporovány.Závěrečné hodnocení přijímače Kaon KSC SA276IR:

Kaon KSC-SA276IR má své přednosti hlavně ve velmi dobře logicky i graficky zpracovaném menu, což ocení běžný uživatel nejvíce. Má velmi dobrý obrazový výstup jak u HD, tak SD programů poměrně nízkou odezvu u přepínání programů. Všechny možné neduhy jistě vyváží možnost připojení přijímače i v obytném voze, nízká spotřeba a jinak bezproblémový chod přijímače. Určitě potěší i HDMI kabel o délce 1,5m, který je součástí balení.

Nevýhodou přijímače je delší doba startu přijímače z režimu Standby a podpora prohlížení pouze souborů JPG.  


 Přehledzpět


Provozovatel
  • Eltasat Group s.r.o.
    Nádražní 1797
    666 01 Tišnov
    IČO: 29314321
    DIČ: CZ 29314321