AKTUALITY

04.04.2014
Nový software pro GoSAT 7056 HDi

Inženýrům GoSAT se podařilo přizpůsobit sw novým parametrům Skylinku na frekvenci 11797, které způsobovaly některým zákazníkům občasnou mozaiku v obraze na kanálech NOVA HD a PRIMA HD. Další úpravou je korekce EPG (správné ukončení dne - pořady po půlnoci budou zařazeny do dalšího dne). Software je již také na OTA.

Nový SW je ke stažení na tomto odkazu

 

Návod pro aktulizaci SW ve Vašem přijímači stáhnete na tomto odkazu


02.05.2013
ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD na DVB-T

V roce 60. výročí učinila Česká televize další krok směrem k budoucímu rozvoji HD vysílání na českém území a českým divákům zpřístupní hned tři terestrické kanály ve vysokém rozlišení. Od 1. května – dne, kdy Československá televize před 60 lety začala se svým vysíláním, tak diváci budou moci sledovat ČT1 HD, ČT2 HD a ČT sport HD v pozemním vysílání. Česká televize si současně zajistila i potřebný prostor pro vysílání připravovaných kanálů ČT :D a ČT art. Oba kanály odstartují na jednom vysílacím okruhu 31. srpna 2013.


Po konzultacích s Českým telekomunikačním úřadem a telekomunikačními operátory se Česká televize rozhodla do doby, než bude známo celkové řešení terestrického vysílání po roce 2015, využít části Regionální sítě 7 jako rozšíření možností existujícího multiplexu veřejné služby. „Díky tomu můžeme v duchu televize veřejné služby nabídnout divákům další bonus, kterým je pozemní vysílání ve špičkové HD kvalitě hned tří z našich kanálů. Věřím, že diváci tento krok ocení, zvlášť je-li to dva dny před startem Mistrovství světa v ledním hokeji, který díky České televizi budou moci sledovat v té nejvyšší kvalitě zdarma v pozemním vysílání,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.


Vzhledem k tomu, že Českou republiku čeká nové kolo kmitočtového plánování, jehož cílem má být uvolnění dalších kmitočtů dosud sloužících televiznímu vysílání a jehož první výsledky mohou být známy až po roce 2015, nebylo možno dále vyčkávat na definitivní řešení problému terestrického vysílání. Česká televize se proto rozhodla dočasně do roku 2017 využít dostupných regionálních sítí či kmitočtů různých poskytovatelů. Základem tohoto řešení je využití části Regionální sítě 7 jako rozšíření možností existujícího multiplexu veřejné služby. Česká televize dnes uzavřela dohodu s provozovatelem Regionální sítě 7 firmou Progress Digital.


Televize veřejné služby tak uzavřela jednání s telekomunikačními operátory a ČTÚ o struktuře a rozvoji terestrického vysílání do roku 2017. Stalo se tak i na základě vyhodnocení existujících možností rozšíření multiplexu veřejné služby, tak aby umožňoval rozvoj nových vysílacích technologií, regionalizaci vysílání České televize, rozvoj doplňkových služeb a zároveň nabídl i vysílání České televize ve vysokém rozlišení.


Provoz tohoto rozšíření bude plně odpovídat zákonným povinnostem České televize a bude obsahovat vysílání programů ČT1 HD, ČT2 HD a ČT sport HD. Od září 2013 zde bude vysílán i kombinovaný program ČT :D a ČT art v SD rozlišení. Zkušební provoz části tohoto rozšíření multiplexu veřejné služby bude zahájen 1. května 2013 v souvislosti s oslavami zahájení televizního vysílání na území tehdejšího Československa před šedesáti lety.


Přijaté řešení vytváří časový prostor pro hledání životaschopné dlouhodobé koncepce terestrického digitálního vysílání v ČR. ČT je připravena tento proces maximálně podpořit a spolupracovat s ČRa, ČTÚ, dalšími orgány státní správy a zainteresovanými subjekty na realizovatelné a provozně i ekonomicky udržitelné koncepci přechodu na vysílání ve standardu DVB-T2, která je nutnou podmínkou budoucího efektivního kmitočtového plánování, bez něhož se bezproblémový rozvoj digitálního terestrického televizního vysílání a bezdrátových vysokorychlostních datových sítí neobejde.

Přehled vysílačů:

Mapa pokrytí zkušebního vysílání – MPX1a v regionální síti 7:


24.04.2013
Nový firmware (v. 2.11.48) pro HD-BOX IRD-8000HD

Nový firmware obsahuje aktualizovaný Youtube a odstraňuje několik menších chyb.

Firmware 2.11.48 stahujte zde


23.04.2013
Připravte se na MS v hokeji 2013!

Připravte se na 77. mistrovství světa v ledním hokeji, které bude hostit Finsko a Švédsko. Turnaj bude probíhat ve dnech 3. - 19. května 2013 a hrát se bude ve Stockholmu v Ericcson Globe Arena a v Helsinkách v Hartwall Arena. Abyste nepropásli žádný z vysílaných zápasů, připravili jsme pro Vás tabulku s podrobným rozpisem.

Rozpis zápasů stahujte zde.


25.02.2013

Jak naladit FOOOR TV v nabidce Skylinku


Jak naladit FOOOR TV?

Nová slovenská televizní stanice FOOOR právě dnes zahájí své ostré vysílání. FOOOR bude komediálně zaměřena. Svým dívákům bude pravidelně přinášet zahraniční filmy, sitkomy, komedie a taky pořady z vlastní výroby. Jako první komedii, kterou stanice FOOOR odvysílá, bude uspěšná komedie Prázdniny v americe s populárním komikem Chevy Chasem.

Stanice FOOOR patři do skupiny programů Markíza, kterí tímto splňuje svou vícekanálovou strategii. Komediální non-stop televizní program jístě obohatí stávající nabídku slovenských programů.

FOOOR TV je zařazena do nabídky společnosti Skylink, která své programy vysílán na satelitní družici Astra 3. FOOOR TV bude obsažena v základním balíčku DIGITAL.

 

Jak naladit FOOOR TV na družici Astra 3:

Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 12 070 MHz
Polarizace: Horizontální
FEC: 3/4
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s
Norma: DVB-S
Pilot: OFF


Chcete aby váš satelitní přijímač vždy doladil automaticky novou stanici? Chcete mít kvalitní obraz a vlastnit nový HD přijímač? Doporučujeme satelitní přijímač GoSat GS 7055 HDi, který je jedničkou mezi HD boxy !!


nejnovějších 5 | všechny | zpět na úvod

Provozovatel
  • Eltasat Group s.r.o.
    Nádražní 1797
    666 01 Tišnov
    IČO: 29314321
    DIČ: CZ 29314321