Za combo přijímači HD hledejte přístroje kombinující příjem satelitního vysílání a pozemního DVB-T vysílání - set top boxu. Divák se tak dostává k nabídce satelitních televizních a rozhlasových programů, doplněné o DVB-T programy. České a slovenské satelitní programy jsou většinou kódované, české DVB-T jsou nekódované.

Proces pro dekódování je na dekódovací kartě. Ta se vkládá do kombo přijímače se čtečkou karet, která umí dekódovat určitý systém kódování. Pro bezplatné české a slovenské programy jsou to systémy Cryptoworks a nebo nověji zavedený systém kódování Irdeto PI-sys.HD combo přijímače - CI slot, CA modul

Pokud má HD combo přijímač čtečku již kartou obsazenou, je další možností vložit dekódovací kartu do CA modulu a společně zasunout do CI slotu satelitního přijímače. Tím se rozšíří i počet možných využívaných dekódovacích systémů (Irdeto, Viaccess, Dre-crypt, Mediaguard...).

Comba HDTV s přípravou pro nahrávání (PVR) využívají USB výstupu k připojení flashdisku nebo externího harddisku. Některé přístroje umožňují vložit harddisk dovnitř přijímače.

K HDTV obrazu je nutný k propojení s televizorem HDMI kabel! Pokud je použit kabel SCART, obraz je pouze standartní - tedy nízkého rozlišení.Tedy nedocílíte požadované kvality obrazu a zvuku.