Reklamní poziceTisk Tisk

Parabola 90 Toroidal

Výrobce:Wave Frontier
Katalog. číslo:PARTOROID90
Záruční lhůta:24 měsíců
Recyklační poplatek:v ceně zboží
Naše cena: 3 390.00 Kč (vč. DPH)
DPH:21%
Dostupnost NENÍ SKLADEM (kdy zboží dostanete?)
ks

:: Parabola 90 Toroidal ::

Parabola Toroidal 90 je určená pro příjem více družic bez použití natáčecího zařízení. Konstrukce toroidní antény umožňuje umístit všechny konvertory do optimálních pozic díky dvojité odrazové ploše této paraboly. Proto toroidní anténa poskytuje stejnou sílu a stabilitu signálu pro všechny konvertory, kterých lze umístit na parabolu Toroidal až 16 současně. Velikost hlavního reflektoru paraboly (VxŠ) 96,7 x 108,6cm, velikost odrazového reflektoru paraboly (VxŠ) 36,1 x 83,6cm, materiál: galvanizovaná ocel, maximální záběr paraboly je pro družice vzdálené od sebe 40° na orbitální dráze. Prakticky tedy lze přijímat programy od Eurobirdu 28,5° E po Telecom 2D 8°W. Hmotnost paraboly 14 kg (i s reflektorem), zisk při 12,5 Ghz je 39.65 dB (± 0.45 dB), doporučená vzdálenost mezi družicemi 3°, efektivnost 65 – 80 %, provozní teplota -30°C až +60°C, odolnost proti maximální rychlosti větru 200km/h. V balení je 5 držáků konvertoru. Další nutno dokoupit. Baleno ve speciální krabici po 1 kusu.  • Diskuse | Parabola 90 Toroidal

Přidat nový příspěvek do diskuze
Datum: 03.02.2009 22:19:42; Od: Ondřej Veselý
Titulek: Zkušenosti
Dobrý den,

rád bych napsal pár zkušeností s touto parabolou.
Začněme originální konzolou. Originální konzola je určena zelména na ploché střechy !!! Osobně jsem udělal to, že jsem převrátil jedno rameno této konzoly, a tím jsem mohl ji umístit na stěnu. Achich ach, to jsem neměl dělat. Vzhledem k tomu, že konstrukce originální konzoly není pevná, ale šroubuje se z několika dílů, nemůže tato konstrukce vydržet dlouhodobější nápory větru (Vysočina, rychlost větru mezi 100 a 130 km/h). Po třech týdnech neustálého dotahování jsem jednou přijel a uviděl jsem parabolu vysící na poslední šroubovici. Po sundání celé konstrukce (pozor, jedná se o opravdu těžkou parabolu a konzoli) jsem zjistil přelomení dvou ramen, že by únava materiálu? Takže konzola je naprosto úplně k ničemu. Bál bych se ji umístit i na rovnou střechu. Ovšem pokud někdo uvažuje o umístění v kryté oblasti, ať to vyzkouší a uvidí. To samé se týká kotev, které jsou dodány ke konzoli. Osobně jsem se ani nepokusil je použít. Jsou krátké, a v břizolitu ani v cihle by se ani náhodou neudržely. Osobně jsem použil 3 šroubovice 10mm a 3 vruty 100x6mm, ale ani to nebylonic platné. Takže jsem se posléze obrátil na jednoho známého, který satelity spoustu let instaluje a ten mi prodal starší konzoli na výškové budovy a je po problému. Pro upevnění jsem tentokráte použil 6 šroubovic (3x10mm a 3x8mm) protažených skrz zeď. Vzhledem že to bylo zrovna v době rekonstrukce, nikde není po šroubovici ani památka. Ještě k průměru konzoly. POUZE A JEDINĚ 60mm!!! Samozřejmě by bylo možné použít výložník, ale je to další styčná plocha, zvyšující ryziko pohybu paraboly při nárazu větru. Parabola se totiž nasunuje na konzoli z vrchu a má originální přítlačnou trubku v průměru 60mm, takže je to trochu jiný způsob montáže než u klasiky.

Teď k parabole.
Tak to je naprosto jiná káva. Jedním slovem VYNIKAJÍCÍ. Poplastovaný povrch vydržel i nárazy do břizolitu (při již zmiňovaném pádu). Barva je více méně černá, takže s tím se musí počítat. Obrovskou výhodou této paraboly je hledání družic. Pro úroveň (vertical) jsou k dispozici dvě stavěcí matky, které umožňují hodinářskou přesnost nastavení. Při horizontálním nastavení jsem ocenil hlavně to, že nemusíte nastavovat parabolu, stací pouze si "jakš takš" najít svůj hlavní satelit, a pak už pouze pohybujete konvertorama po lyžině a hledáte si jednotlivé další satelity. Tuto vlastnost ocení každý, kdo nemá možnost nastavit klasickou parabolu na třeba na 23,5E. Může použít třeba i o 20 stupňů více, či méně. Výrobce sice uvádí ve svých manuálech rozsah až 60 stupňů ale v tomto případě bych byl již opravdu opatrný. V současné době mám nastaveno následující: 28,2 Eurobird, 23,5 Astra 3A, 19,2 Astra1, a 13 Hotbird. I při opravdu velkých nárazech větru (130 km/h) je signál bezproblémový, a nedochází k žádnému "pixlovatění". Je to docela s podivem, protože parabola má dvě odrazové plochy, a to zvyšuje možnost vykřivení signálu mimo konvertor. To také souvisí se snad jediným záporem této antény. Vzhledem k tomu, že konvertory jsou umístěny na řezu elliptického paraboloidu, jsou velice často na sebe takřka nelepené. Takže dochází v zimě k jejich zasněžení a ztrátě signálu. S tím je potřeba při instalaci počítat, aby mohl uživatel konvertory očistit (stačí koštětem) a znova je "aktivovat". Za tuto zimu (2009) jsem to musel udělat jednou.

Moje konfigurace:
Vzhledem k tomu, že jsem parabolu vychválil, bylo by asi dobré popsat konfiguraci, se kterou parabolu používám.
Prabola: 90 Toroidal
Konvertor: Golden Interstar Single GI-201 Platinum X 4x Přepínač: DiSEqC 4/1 - GI411
Koax: 22 m délka, průměr 6,5 mm
DVB-S přístroj: Topfield TF 6000CR

Instalace a její záludnosti:
Ještě dovolte, abych se zmínil o pár drobností, ktreré snad někomu pomohou při instalaci této paraboly.
1. Anténa je opravdu velká, s tím počítejte ze dvou důvodů. Jednak pokud si ji budete chtít koupit osobně, potřebujete na její převoz minimálně kombi (já mám SUV), ale zejména zvažte, jak bude parabola vypadat na vašem domě, její instalace je opravdový zásah do vzhledu nemovitosti. Na druhou stranu, mě se tak jak jsem ji upevnil pravdu líbí. Její proporce jsou totiž opravdu líbivé.
2. Váha paraboly je také značná, není to jako když instalujete ofset 80cm! To sami uvidíte, jakmile jí smontujete a ponesete ji. Osobně doporučuji si však anténu před umístěním na konzoli zkompletovat (tak 2 hodinky času) ale neumísťovat držáky LNB, ty je lepší nasunout na již umístěnou anénu společně s konvertorem. V tomto případě je totiž každý gram dobrý. Pravděpodobně budete parabolu vytahovat po žebříku, proto si dovolím doporučení jak ji nést. Zasuňte ruku až po loket do držáku praboly, který ji nese na konzoli. Je to asi jediný způsob jak alespoň trochu spolehlivě s anénou manipuplovat i když zrovna stojíte na žebříku (je to podobné, jako když nesete štít). A ještě jedna rada, Objímka, která drží parabolu na konzoli na opravdu na těsno, doporučuji zasunout do této objímky rozporku (třeba dřevěný kolíček) tak, aby byla objímka roztažená alespoň na 62mm. Rozporku vytáhnete, jakmile bude parabola na konzoli.

Použití:
Tato anténa je vhodná pro kohokoliv, kdo chce jednoduše a kvalitně přijímat z více satelitů.

Závěrečné hodnocení:
Originální konzole: 5
Parabola: 1- (to mínus je za zasněžení a za váhu)

Snad jsem někomu z Vás při výběru alespoň trochu pomohl.

Ondřej Veselý
odpovědět
Datum: 04.02.2009 10:19:28; Od: Eltasat s.r.o.
Titulek: Re: Zkušenosti
Dobrý den,

děkujeme Vám za zaslání Vašich zkušeností s touto parabolou, zákazníci jistě tuto recenzi ocení.

S pozdravem
Petr Mazour - Eltasat s.r.o.
odpovědět
Datum: 03.11.2008 10:05:29; Od: Pavol Sabol
Titulek: držák na parabolu Toroida 90
Dobrý den,

je možné jako držák na parabolu Toroidal 90 použít držák ve Vaší nabídce KOVDRS35VYS (Držák na stožár 35 cm s výstuhou, 40 mm průměr)? Podle fotek se konec konzoly zasadí do patice, která se nezdá být moc roztažitelná..Na konkurenční stránce (omko.cz) nabízejí přímo držák na toroidal 90 o průměru 60 mm..
odpovědět
Datum: 03.11.2008 15:25:16; Od: Eltasat s.r.o.
Titulek: Re: držák na parabolu Toroida 90
Dobrý den.

Problém ani tak nevidím v uchycení jako v hmotnosti této paraboly, montáž na stožár nedoporučuji. Voli bych raději držák na zeď a díry na uchycení tohoto držáku vrtat skrz.

S pozdravem
Lubomír Mičánek - Eltasat team
odpovědět
Datum: 05.10.2008 01:00:19; Od: Anonym
Titulek: Bez titulku
zajíma mě zapojeni třeba osmi konvertoru když sat. přijímač pobere pouze čtyři děkuji
odpovědět
Datum: 06.10.2008 17:19:53; Od: Eltasat s.r.o.
Titulek: Re: Bez titulku
Dobrý den.

V tomto případě je třeba použít odpovídající přepínač DiseqC, např. EMP Centauri P168, který připojení uvedeného množství konvertorů umožní.

S pozdravem
Lubomír Mičánek - Eltasat team

odpovědět

Zobrazení celé diskuse k tomuto tématu (celkem 11 příspěvků)

Přidat nový příspěvek do diskuze

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Max. cena v CZK: E-mail:  

Provozovatel
  • Eltasat Group s.r.o.
    Nádražní 1797
    666 01 Tišnov
    IČO: 29314321
    DIČ: CZ 29314321